کتاب های آموزشی برای بورس

برای همه عزیزان مبتدی و نیمه حرفه ای مجموعه کتبی تدارک دیده شده به امید اینکه شاهد پیشرفته تر شدن بورس ایران و رفتار حرفه ای تری در بازار سرمایه باشیم. حقیقت ماجرا این است که در یک کتاب نمیتوان حجم اطلاعات سنگین را جا داد و باید تفکیک بندی صورت بگیرد از بخش مفاهیم پایه تا بخش های پیشرفته باید تقسیم بندی شود.

باید تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال از هم جدا شوند چرا که اگر یک کوهی از غذا را جلوی شما قرار دهند ممکن از اشتهای شما برای خوردن غذا بسته شود. این نکته دقیقا برای انواع کتاب هم صدق میکند.

در بسته پیشنهادی که بنده برای شما تدارک دیده ام سعی شده تحلیل تکنیکال و بنیادی به همراه اصول اولیه بورس تقکیک بندی شده تا از حوصله مخاطب خارج نشود در ادامه  همین مطلب لینک کتب به همراه توضیحات تکمیلی خدمت شما ارائه میشود.

خواندن همیشه با تمرکز بیشتری همراه هست ممکنه شما تجربه خواندن یک رمان که فیلم اون رمان هم ساخته شده باشه رو داشته باشید و تجربه کرده باشید که با خواندن کتاب بیشتر غرق در موضوع شده اید.

بگذارید بنده یک مثال دیگه خدمت شما عرض کنم که احتمالا فراگیر هم هست. فیلم راز اثر راندا برن سال 2006 اکران شد ولی کتاب اون که دقیقا بر اساس همون فیلم تولید شده بود با استقبال بیشتری رو به رو شد و مخاطبین با خوندن اون کتاب بیشتر متوجه محتوای فیلم میشدند.

البته بنده به هیچ وجه قصدم این نیست که زحمت های تولید کنندگان محتوا در فیلم های آموزشی را زیر سوال ببرم و قطعا زحمات ایشان قابل تقدیر و ستایش هست ولی در جایگاه یک نقد ساده از خواندن متن و نوشته در مقابل تماشای فیلم های آموزشی دفاع میکنم و معتقدم محتوای متنی میتواند اثر عمیق تری در ذهن مخاطب ایجاد کند.

از اصل موضوع دور نشویم در این مطلب قصد بنده ارائه توضیحاتی پیرامون کتاب های آموزش بورس و نحوه مطالعه این کتب آموزش سرمایه گذاری در بورس بود که برای شما تدارک دیده ام.

شاید ذکر این نکته قابل تامل باشد که خیلی از افرادی که در بورس ایران سرمایه های قابل توجهی وارد کرده اند از اصول اولیه تحلیل و روانشناسی بازار چیزی نیاموخته و مطالعه نکرده اند و صرفا فقط به دنبال حفظ ارزش پول خود در یک بازه زمانی طبق برآوردها و مشورت هایی ساده وارد سرمایه گذاری در این بازار شده اند.

قطعا وقتی شخصی بالای 5 میلیون تومان وارد بورس میکند میداند که با دامنه نوسان 5 درصد این سرمایه 5 میلیونی میتواند روزانه تا 250 هزار تومان کم و زیاد بشود و مسلما صرف هزینه 49 هزار تومانی برای فراگیری هر چه بهتر مهارت های اولیه در این بازار اصلا رقم قابل ملاحظه ای نیست.

بنده برای مثال رقم 5 میلیون تومان را عرض کردم و وقتی متوسط حقوق ماهیانه کارمندان بالای 5 میلیون تومان هست متوسط رقم سرمایه گذاری شده در بورس هم برای هر فرد بسی بالاتر از این رقم مثال زده شده هست.

توصیه میکنم کتب پیشنهادی بنده که برای شما عزیزان تدارک دیده ام را در لینک زیر ملاحظه بفرمایید و امیدوارم وقت بگذارید یاد بگیرید و پرسود باشید.