چه سهمی خوبه بخریم؟

بورس تهران نماد های زیادی دارد که همیشه امکان رشدشان وجود دارد حتی با وجود اینکه شاخص عدد 320 هزار واحد را رد کرده باشد اما بهتر است در این بازار کمتر ریسک کنید و سهام بنیادی را بیشتر مد نظر قرار بدهید و توجه زیادی به سهام های با P/e پایینتر داشته باشید.

به هر حال سهام ها رشد زیادی داشته اند و هر لحظه امکان ریزش هست. سهام بنیادی بخرید تا ریسک کمتری را متحمل شده باشید. سهامی بخرید که هم گزارش خوبی داده هم هم زیاد رشد نکرده باشد. این روزها همه تحلیلگر شده اند و سیگنال خرید و فروش میدهند اما دقت داشته باشید که بورس روزهای مثبت زیاد داشته و روزهای منفی هم زیاد خواهد داشت.

حد ضرر و تارگت خود را تعیین کنید

حد ضرر و حد سود را رعایت کنید. طمع نکنید تا جای ممکن طمع نکنید. دقت کنید معمولا کسانی که میخواهند تا لحظه آخر از بازار سبز و مثبت سود ببرند ضرر خواهند کرد و پشیمان میشود. هیچ چیز مطلق و 100 درصدی وجود ندارد اما روان به این صورت هست.

از بازار هیجانی نوسان بگیرید اما طمع نکنید بدانید کسانی که با هیجان وارد بورس میشود با هیجان هم از آن خارج شده و ممکن است آسیب های زیادی به شما وارد کنند تا جایی که همه تحلیل ها را به هم بریزند.

وقتی سهام سودده انتخاب کنید و سراغ سهام های زیانده و با پی به ای بالا نروید میتوانید سهامداری بلند مدت کنید اگر سود کرد بفروشید اگر نکرد سود سالیانه را بگیرید تا جایی که به قیمت مد نظر شما برسد و بتوانید بفروشید.

سعی کنید وقتی میخواهید پولی را در بورس یا هر جای دیگری سرمایه گذاری کنید علاوه به اینکه از دیگران مشاوره بگیرید خودتان هم تا حدودی سواد و تجربه جمع آوری کنید. برای این کار میتوانید از پکیج آموزش بورس که در این سایت برایتان تدارک دیده ایم استفاده کنید. میتوانید به لینک زیر بروید