شروع پذیره نویسی دارادوم با نماد پالایش از امروز 5 شهریور آغاز شد و به مدت دو هفته نیز ادامه خواهد داشت.

این صندوق پر حاشیه که به عقیده عده کثیری از افراد دلیل اصلی ریزش اخیر بازار نیز بود بعد از تکذیب ها و تایید ها و بعد از حواشی که به وجود آورد عرضه شد.

دارا یکم که بازدهی خوبی داشت باعث شد این صندوق نیز مورد توجه همگان قرار بگیرد و توجه ها برای خرید آن جلب شود و از مدت ها پیش افراد در پی اخبار آن باشند.

حال باید دید با توجه به این که دارا سوم و دارا چهارم نیز در راه خواهد بود بازدهی این صندوق به چه صورت رقم خواهد خورد.

 

……

این صندوق که قرار بود دو هفته کلا پذیره نویسی داشته باشه دو بار تمدید شد و تا آخر شهریور پذیره نویسیش ادامه داشت. به نظر میومود که دولت اون استقبالی که مد نظرش بود رو برآورده نشد و به خاطر همین دو بار تمدیدش کردند.

عده ای اولش که پذیره نویسی شروع شده بود چون مصادف شده بود با منفی های بازار تصور میکردند این منفی سازی بازار عمدی هست و قصد دارند تا این صندوق رو بلوکی بفروشند البته این سناریو از جایی نشئت گرفته بود که در عرضه و پذیره نویسی این صندوق مشکلاتی با وزارت نفت وجود داشت. به هر حال بعد از دو بار تمدید دیگه این سناریو منتفی شد.

از اونجا که دارا سوم و دارا چهارم هم توی راه هستند و دولت به نظر میاد که میخاد کسری بودجشو هرجوری شده جبران کنه به نظر میرسه سعی کنه رشد خوبی به دارا دوم بده البته قطعا سعیش رو میکنه ولی باید دید تا چه اندازه موفق میشه؟

 

خیلی ها با کدهای اطرافیانشون هم این صندوق رو خریداری کردند و بعید به نظر میاد ضرر کنند ولی باید دید به سودش می ارزه یا نه چرا که دلار هم وارد کانالی شده که احتمالا تا 32 راحت میره و بعدش رو هم باید دید وارد ابرتورم میشیم یا نه و با همه این تفاصیل باید منتظر بود و دید چه پیش خواهد آمد

برای دوستانی که نیاز به یک آموزش جامع بورس دارند هم این لینک رو میتونید نگاه بندازید : آموزش جامع بورس از پایه