شپنا

در این صفحه همواره تحلیل های سهام شپنا را از سراسر وب برای شما ارائه میکنیم ضمن اینکه اصلا توصیه ای به خرید و فروش نمیشود و هر کس خودش مسئول معاملات خود هست و این تحلیل ها کاملا رایگان برای نتیجه گیری ، بررسی و تصمیم بهتر به شما درباره سهام پالایشگاه نفت اصفهان تقدیم میشود.

شرکت پالایش نفت اصفهان، شرکت پالایش نفت ایرانی است که در سال ۱۳۵۶ تأسیس گردیده و فعالیت خود را در زمینهٔ پالایش نفت خام و تولید فرآورده‌های نفتی از سال ۱۳۵۸ آغاز کرده و هم‌اکنون حدود ۲۲٪ از فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور ایران را تولید می‌کند.

ظرفیت تولید این پالایشگاه هم‌اکنون ۳۶۰ هزار بشکه در روز (سه واحد تقطیر ۱۲۰ هزار بشکه) است. خوراک پالایشگاه اصفهان توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تأمین می‌شود و نفت خام مورد نیاز آن به‌طور روزانه از طریق لوله‌ای به طول ۴۳۰ کیلومتر، از میدان نفتی مارون در استان خوزستان، ارسال می‌شود.

تاریخچهٔ پالایشگاه

این شرکت در سال ۱۳۸۶ مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی قرار گرفت و با عرضهٔ سهام آن در بازار بورس، به بخش خصوصی واگذار شد. نفت خام مورد نیاز شرکت پالایش نفت اصفهان از میدان نفتی مارون، در فاصلهٔ ۷۰ کیلومتری اهواز، از طریق ۷ ایستگاه تقویت فشار و با خط لوله‌ای به طول ۴۳۰ کیلومتر تأمین می‌شود. از میان واحدهای عملیاتی آن می‌توان به واحدهای تقطیر در جو، تقطیر در خلأ، تولید گاز مایع، تبدیل کاتالیستی، تولید هیدروژن و آیزوماکس (هیدروکراکینگ) اشاره کرد.

راه‌اندازی مجتمع پتروشیمی بندرامام، اعزام گروه‌های تعمیراتی جهت کمک در تعمیرات اساسی سایر پالایشگاه‌ها توسط متخصصان این واحد انجام گرفته‌است. ظرفیت پالایشگاه از ۱۸۰٬۰۰۰ بشکه در روز در سال ۱۳۵۸ به ۳۶۰٬۰۰۰ بشکه در روز افزایش پیدا کرده‌است.

شپنا هم که همانطور که میدانید از سهام های بزرگ و شاخص جابه جا کن هست و زیاد زیر نظر همگان قرار دارد البته توصیه میشود که اگر زیر نظر دارید این نماد را و مبحث خوبی برای مطرح کردن در این زمینه در نظر دارید یا خبر مناسبی برای بازپخش را در نظر گرفته اید حتما از گروه شپنا استفاده کنید و در آن عضو شوید.

اگر هم آماتور هستید و یا میخواهید اطلاعات پایه تا پیشرفته خود را در زمینه بازار بورس تکمیل کنید خب آموزش زیاد در سطح نت هست که میتوانید استفاده نمایید البته یک سری آموزش جامع از پایه تا پیشرفته بورس نیز برای شما عزیزان در نظر گرفته ام که خیلی منسجم هستند و میتوانید آن را هم نگاه بیندازید.


#شپنا رقم تجدید ارزیابی دارایی های شپنا سنگین اعلام شد

مدیر مالی شرکت در خصوص آخرین تحولات در مورد موضوع تجدید ارزیابی دارایی های این شرکت به خبرنگار بورس۲۴ توضیح داد : کارهای حسابرسی داخلی در حال انجام است، باید تمام جوانب حرفه ای رسیدگی شود، چون ارقام تجدید ارزیابی دارایی های شرکت سنگین است و هنوز در مراحل کارشناسی کمیته های تخصصی شرکت است.

وی گفت: مراحل تجدید ارزیابی ، پس از کارشناسی چندان طولانی نخواهد بود، چرا که مراحل تجدید ارزیابی دارایی پالایشگاه ها پیچیده نیست و ما در اوایل دهه 80 یک بار این کار را انجام داده ایم. البته جوانب مختلفی را هم باید بررسی کرد. گرچه نیمه اول سال که رو به پایان است ، اما امیدواریم هر چه زودتر این مهم نهایی شود.

صرامی با اشاره به این که احتمالا افزایش سرمایه دیگری از محل انباشته به زودی اعلام و انجام می شود ، افزود : همانطور که شرکت قبلا هم اعلام کرده ، افزایش سرمایه دیگری از محل انباشته و سایر اندوخته ها در دستور داریم که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

▪️ منبع : کانال سهام برتر

 


#شپنا-نمودار هفتگی
-یک سناریوی احتمالی
-احتمال میدم در بلند مدت با در نظر گرفتن افزایش سرمایه و نمودار تعدیل شده این هدف رو تاچ کنه
-تجدید ارزیابی
-لیدر سهام پالایشی
-بازیگر قوی
-به طرز عجیبی بازار به این سهم اقبال دارد
-منتظر میمانیم

▪️ منبع : کانال بورس با مرتضی عظیمی

تحلیل شپنای تکنیکال

 


#شپنا در معاملات 11 تیر 1399، رتبه ششم ورود پول حقیقی را به خود اختصاص داده است. در نمودار فوق، جریان ورود و خروج نقدینگی به این نماد در روزهای اخیر قابل مشاهده است.

پی نوشت: نمودار فوق تنها جنبه آماری دارد./کانال تحلیلی پارسیس

▪️ منبع : کانال کانال تحلیلی پارسیس
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/12 ،13:30:00


#شپنا از کانال خودش خارج شد امروز انتظار داریم روی 3000 تومن که مشخص کردیم مقداری واکنش منفی داشته باشیم……هدف سقف کانال جدید هست…..هدف فضایی داره که در تصور کسی نمی گنجه فعلا……

▪️ منبع : کانال کانال سازبورس
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/11 ،23:12:44


فردا روز مهمی برای شپنا هست چون گپ دوم این سهم فردا پر خواهد شد و باید ببینیم واکنش قیمت به این محدوده به چه شکلی خواهد بود.
دفعه ی قبل که گپ اول پر شد قیمت بلافاصله ۲۰ درصد اصلاح کرد و الان باید ببینیم آیا ایندفعه خواهد توانست این محدوده را رد بکند یا خیر؟!

▪️ منبع : کانال حسين اديبی نیا
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/8 ،14:21:56


در شپنا هم حقیقی همچنان سنگین میخرد و امروز هم بیشتر از 120 میلیارد تومان حقیقی در شپنا خرید داشت و قدرت خرید خوبی حقیقی همچنان در شپنا دارد و انتظار می رود با این قدرت خرید سهم همچنان روندی مثبت و صعودی را دنبال کند

『تاریخ: یکشنبه 8 تیر ماه 』

▪️ منبع : کانال بورس365
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/8 ،15:45:20

تحلیل بنیادی و تکنیکال سهم شپنا


شپنا گزارش خرداد 99 خود را منتشر کرد :

✔️ مقدار فروش در این ماه برابر با 1682706 مترمکعب از انواع محصولات بوده که نسبت به اردیبهشت 99 با افزایش 18 % روبرو شده است.

✔️ مقدار تولید نیز 12% نسبت به اردیبهشت 99 افزایش داشته است.

▪️ منبع : کانال کارگزاری بانک توسعه صادرات
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/8 ،09:03:03

 


 

▪️ منبع : کانال متاویو
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/7 ،23:27:34

تحلیل آمارهای شپنا و سابقه


#آمار

#شپنا در معاملات 7 تیر 1399، رتبه اول ورود پول حقیقی را به خود اختصاص داده است. در نمودار فوق، جریان ورود و خروج نقدینگی به این نماد در روزهای اخیر قابل مشاهده است.

پی نوشت: نمودار فوق تنها جنبه آماری دارد./کانال تحلیلی پارسیس

▪️ منبع : کانال کانال تحلیلی پارسیس
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/7 ،22:00:00


#شپنا اپدیت

7 تیر

▪️ منبع : کانال Meta_Technical
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/7 ،21:30:42


#شپنا – تعدیل نشده

?همانطور که مشخص است سهم در محدوده ۲۴۵۰ت با تراکمی از مقاومت ها مواجه خواهد شد که با عبور از آنها به سمت سقف تاریخی نمودار تعدیل نشده در قیمت ۳۶۵۰ت خواهد رفت.

99.04.07

▪️ منبع : کانال Stock Market Traders
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/7 ،16:31:42

تحلیل سهام با نماد شپنا


#شپنا – آپدیت – تعدیل شده

?بعد از رشد حدودا ۱۰۰% هم اکنون به سقف کانال بلندمدت خود رسیده و به نظر می رسد با اندکی نوسان توان عبور از آن را داشته باشد.

?شپنا با عبور از محدوده ۲۴۵۰ت می تواند وارد مرحله جدیدی از صعود خود شود که این موضوع در نمودار تعدیل نشده نیز بررسی خواهد شد.

99.04.07

▪️ منبع : کانال Stock Market Traders
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/7 ،16:07:04

 

تحلیل جدید شپنا


? تــــوضــیـــحـــات:

خرید های سنگین و قابل توجه شخص حقیقی در شپنا نشان میدهد که روند سهم همچنان صعودی است و بحث افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها هم که در سهم جدی داشته باید منتظر قیمت های بالای ۳ هزار تومان در سهم باشیم..

『تاریخ: شنبه 7 تیر ماه 』

▪️ منبع : کانال بورس365
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/7 ،15:13:32

بهترین تحلیل شپنا


#شپنا همچنان در رالی صعود قدرتمند قرار داره و فعلا به سمت هدف مشخص شده حرکت می کند…..سهمی ارزشمند که تجدید ارزیابی خوبی در تابستان داره…..

▪️ منبع : کانال کانال سازبورس
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/6 ،22:06:45


#شپنا
لیدر تکه و تنهای بازار king شپنای عزیز که جیب همه اعضای بورس شارپ رو توی این مدت پر پول کرد ظرف دو روز |آینده به تارگت دومش خواهد رسید .که میتونه یکی از این دو سناریو رو داشته باشه . ولی با توجه به قدرت روندش و پولی که پشتیبانشه نمیتونه زیاد اصلاح چشمگیری داشته باشه . اما در هر صورت حدضرر 2000 تومن رو رعایت خواهیم کرد. من به شخصه توی این قیمت نمیگم به کسی که خرید کنه . مگر اینکه یه جایی اصلاحی داشته باشه . با توجه به شایعه تجدید ارزیابی پالایشی ها مردم به شدت خواهان سهام این گروه به لیدری شپنا هستن. خوبی این سهم اینه که بازیگر نداره و عملا بازیگر جماعت هیچ حرکتی نمیتونه داشته باشه و سهم مردمییه . بنابر این مسیر تکنیکال خودشو میره

▪️ منبع : کانال بورس شارپ (آموزشی)
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/6 ،12:11:16

تحلیل سهام شپنا


 

 

▪️ منبع : کانال متاویو
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/3 ،10:10:53


 

پالایشگاه نفت اصفهان افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را تایید کرد

▪️ منبع : کانال کانال بورسی خبرگان تحلیل
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/2 ،20:26:48

تحلیل بنیادی سهام شپنا