ذوب

در این صفحه هدف این هست که از سراسر وب مطالب مفید و تحلیل هایی از کسانی که تا حدودی سابقه خوبی دارند خدمت شما ارائه شود هرچند ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هر کس خودش مسئول معاملات خویش هست و به عبارتی این مطالب توصیه به خرید و یا فروش از طرف ما نیستند و خودتان تصمیم نهایی را میگیرید و ما فقط در راستای کمک به تصمیم گیری شما مطالب و محتواها را از منابع مختلف که نام منابع هم ذکر میکنیم خدمتتان ارائه میکنیم.

آغاز مراحل اولیه تأسیس ذوب آهن اصفهان

 عملیات اجرایی ساخت واحدهای مختلف کارخانه از سال 1346 آغاز و با ایجاد کارگاه های کک سازی، اگلومراسیون و کوره بلند شماره 1 در نیمه اول دی ماه 1350 ،  بهره برداری از مجتمع با تولید چدن آغاز شد و تولید محصولات فولادی  نیز با راه اندازی بخش فولاد سازی و مهندسی نورد در دی ماه 1351 با ظرفیت 550 هزار تن در سال شروع شد.  متعاقب آن در سال 1351 کارهای ساختمانی و اجرایی طرح توسعه برای رسیدن به ظرفیت یک میلیون و نهصد هزار تن فولاد در سال با احداث کوره بلند شماره 2 و توسعه بخش های مختلف آگلومراسیون،  کک سازی، فولاد سازی، نورد و …. شروع گردید. و عملیات ساختمانی کمپلکس چدن در سال 1357 به اتمام رسید. 

ذوب آهن اصفهان پس از انقلاب

به دلیل اشکالات موجود در طراحی ماشین های ریخته گری مداوم روسی،  فولادسازی به عنوان گلوگاه و محدود کننده تولید بود که درهمین رابطه از سال 1367 نصب دو ایستگاه ریخته گری مدرن از کشور ایتالیا شروع و در سال 1369 بهره برداری کامل از کمپلکس فولاد تا مرز ظرفیت اسمی انجام پذیرفت.  اگرچه در دوران جنگ تحمیلی در ذوب آهن نیز همچون دیگر صنایع روند رسیدن به اهداف طرح توسعه  در حد مطلوب نبود ولی پس از اتمام جنگ این کارخانه با به کارگیری امکانات خود توانست به مرز تولید دو میلیون تن یعنی بیش از ظرفیت نصب شده تجهیزات خود برسد.  در ادامه به دنبال مطالعات انجام شده، اجرای بازسازی جامع و همه جانبه در دستور کار کارخانه قرار گرفت و با تکیه به توانمندی های موجود در نیروهای متخصص سعی شد ضمن استفاده از ظرفیت بازسازی با کمترین هزینه و اتلاف وقت اقدام به افزایش ظرفیت تولید واحدها نموده،  تنوع محصولات را اضافه کرده و همچنین کیفیت آنها را بهبود بخشید. 

همچنین اگر از نمودارها و محتوایشان نمیتوانید اطلاعات خاصی کسب کنید و یا برایتان با ابهام همراه هست توصیه میشود حتما پکیج آموزش جامع بورس را مطالعه بفرمایید.

چنانچه در خصوص سهام ذوب اطلاعاتی دارید که میخواهید منتشر کنید تا همگان بتوانند استفاده کنند میتوانید از گروه ذوب استفاده کنید.


سهامی ذوب آهن اصفهان (#ذوب)

گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
سال مالی منتهی به: ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
زمان انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ ۱۳:۰۲:۲۸

✅افزایش ۱۴.۸۲ درصدی فروش تیر ۱۳۹۹ در مقایسه با ماه گذشته
✅رشد ۵۴.۶۵ درصدی فروش تیر ۱۳۹۹ در مقایسه با تیر ۱۳۹۸
✅رشد ۴۳.۳۹ درصدی فروش ۴ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته

 


در ذوب که اخباری خوبی را هم دنبال میکند حقیقی همچنان بسیار خوب خریدار است و با این خرید ها همچنان روند سهم صعودی است

تحلیل جدید ذوب

 


#ذوب (آپدیت)

از جمله نمادهایی که نیاز نیست مدام به روز رسانی شود. کار بسیار بزرگی انجام داده و بالای سقف ترین سقف ممکن در حال معامله است و فقط با عبور از ۹۵۰ تومان با قدرت می‌تواند به سمت سقف کانال حدود ۲۵۰۰-۳۰۰۰ تومان در گام اول حرکت کند.

▪️ منبع : کانال سیگنال رایگان
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/20 ،10:33:21

تحلیل نماد ذوب


#ذوب مجمع
گزارش پاسارگادتحلیل از مجامع؛
«ذوب» سود تقسیم نکرد
نکات مهم:
⭕️ شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها ندارد، افزایش سرمایه از محل آورده نقدی در اولویت شرکت است. شرکت برنامه افزایش سرمایه ۲،۲۰۰میلیاردی از محل آورده نقدی و‌ مطالبات سهامداران را دارد.
⭕️شرکت قصد دارد زیرمجموعه‌های خود را پس از اصلاح وضعیت مالی وارد بازار بورس کند.
⭕️ شرکت قصد دارد دارایی‌های مازاد خود را به فروش برساند.
⭕️ کوره بلند یک در حال راه‌اندازی است.
⭕️ پروژه CPI شرکت توسط کارشناسان ذوب راه‌اندازی شد در حالی که طرف چینی به وعده‌های خود عمل نکرد.
⭕️ شرکت برنامه صفر کردن زیان انباشته در سال۹۹ را دنبال می‌کند.

▪️ منبع : کانال بتا سهم
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/19 ،21:00:36


#ذوب
مهندس یزدی زاده در مجمع عمومی ذوب آهن اصفهان: زیان انباشته ذوب آهن اصفهان صفر می شود

?بین ٢ تا ٦ درصد افزایش در تولید در محصولات مختلف داشتیم. تولید سرانه فولاد از ١٦١ تن به ازای هر نفر در ٩٧ به ١٩٤ در سال ٩٨ است که حاصل افزایش تولید است برای سال ٩٩ میزان ١٩٩ تن به ازای هر نفر را در برنامه داریم.

?کمترین مصرف کک متالوژی را به عنوان رکورد داشته ایم که در قیمت تمام شده تاثیر مستقیم و قابل ملاحظه ای دارد.

?راه اندازی پروژه PCI به عنوان پروژه اقتصادی این شرکت بنا بود در فروردین باشد که الان دو کوره در حال استفاده است و کوره سوم هم به مدار وارد خواهد شد.

?امسال ٧٥٣ میلیارد تومان در سال ٩٨ تثبیت سود بوده است و به دنبال صفر کردن زیان انباشته هستیم. تثبیت سودآوری شرکت را در سال گذشته شاهد بودیم و امسال 880 میلیارد تومان را هدف گذاری کردیم. بدین ترتیب زیان انباشته شرکت را به صفر خواهیم رساند و سال آینده به طور قطع سود تقسیم خواهیم کرد.

?رشد هزینه ها بیشتر به دلیل رشد قیمت ذغالسنگ بوده است. سهم ذوب آهن با سهم فولاد نوسانات مشابه داشته اند.

?عمده تسهیلات دریافتی 18 درصد است و امیدواریم تسهیلات بانک ملت نیز کاهش یابد تا هزینه های مالی کم شود.

?چالش های پیش روی ذوب آهن اصفهان، شناسایی شده که مهمترین آن کمبود مواد اولیه است. شرکت های چادرملو و گل گهر تکمیل زنجیره را در مجموعه هایشان در برنامه دارند که نتیجه آن اولویت قرار دادن خودشان برای مواد اولیه است و این کمبود برای فولادی ها بیشتر احساس می شود.
منبع: چیلان

▪️ منبع : کانال کارگزاری بانک رفاه
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/19 ،17:53:23


#ذوب
?بعد از فتح هدف 800 که پیش از این عرض شده بود، اکنون نیازمند تثبیت و کف سازی جدید بالای این منطقه می باشد?
✅در صورتی که بتواند مثلث بنفش را حفظ کند، با شکست خط چاشنی تعیین شده به سمت هدف بعدی حرکت خواهد کرد?
⭕️مسئولیت خرید یا نگهداری به عهده خود دوستان

▪️ منبع : کانال حسن حامدی
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/19 ،16:51:48

حمایت و مقاومت ذوب


#ذوب
نمودار مطابق با تحلیل قبل در مسیر رشد قرار دارد و سقف کانال پرشیب محتمل ترین هدف موتاه مدتی قیمت خواهد.

▪️ منبع : کانال کانال رسمی کارگزاری صبا جهاد
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/17 ،11:04:24


#ذوب به #شاخص_کل
در حال نزدیک شدن به باند حمایتی تاریخی هست

?شرایط عضویت در کانال ویژه:
➖➖➖➖➖➖➖➖

▪️ منبع : کانال حسین ظهرابی
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/16 ،21:57:07

ذوب به شاخص


#ذوب….
سهمی که در حال تاچ قیمت 900 تومانی است. شاید خیلی ها انتظار داشتند که این سهم این قیمت را در سال 97 ببیند و ما در همین کانال اعلام کردیم ذوب تا پایان سال 97 نهایتا تا 180 تومان رشد کند و خب خیلی از سهامداران نماد از این جمله و تحلیل ما خوششان نیامد و جبهه گرفتند… بماند که تحلیل ما درست بود….

▪️ منبع : کانال آکادمی آموزشی خانه بورس
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/11 ،10:01:13


 

#ذوب
عملکرد خرداد ماه شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان

▪️شرکت در خرداد ماه ۱۲,۳۴۳.۸ میلیارد ریال فروش داشته است که در مجموع سه ماهه سال مالی خود به فروش ۳۲,۹۴۲.۹ میلیارد ریالی رسیده است.
فروش خرداد نسبت به ماه قبل 8 درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 39 درصد افزایش داشته است.
مجموع فروش سه ماهه شرکت نسبت به مشابه سال گذشته 39 درصد افزایش داشته است و میانگین فروش سه ماهه نسبت به میانگین دوازده ماهه سال قبل 21 درصد بیشتر می باشد.

✍️در این ماه شرکت مجموعا ۱۳۱ هزارتن محصول داخلی و ۷۹ هزارتن محصول صادراتی فروش داشته است که در ماه قبل فروش شرکت به ترتیب ۱۷۳ هزارتن و ۷۱ هزاتن بوده است. نرخ فروش تيرآهن مهمترین محصول شرکت نسبت به ماه قبل ۷ درصد افزایش داشته است. نرخ فروش شمش کالايي نیز ۴ درصد رشد داشته است.

♻️پوشش فروش ۱۲ ماهه سال قبل: ۳۰%

▪️ منبع : کانال بنیاد سهم
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/7 ،17:54:26