خساپا

در این صفحه از فتحی وب قصد داریم تا شما را با تحلیل نماد خساپا یا همان شرکت اتوموبیل سازی سایپا بیشتر آشنا کنیم این تحلیل ها از سراسر وب جمع آوری شده و تکذیب یا رد نمیشوند و تنها برای استفاده شما عزیزان و بررسی هر چه بهتر و تصمیم گیری نهایی شما ارائه میگردند تا همواره پرسود باشید.

تا قبل از سال 1364، نشان مورد استفاده سايپا آرم رنو و سيتروئن بود. با توجه به تغيير سياستهاي توليدي شركت وايجاد تنوع در توليد و برنامه هايي كه در سال 1363 براي آينده شركت تنظيم گرديد، ضروري بود كه نشان مستقل براي شركت تهيه شود. نشان سايپا با الهام از كاشي كاري هاي سنتي برجي در دوره ايلخاني که داراي توازن هندسي مثال ­زدني در طراحي و اجراست، خلق شده است. از ويژگي­هاي نشان سايپا مي­توان به توازن ابعادي در طراحي زواياي 120 درجه و يال­هاي همسان و قابليت حجم ­پذيري آن اشاره کرد.

در نگاه اول نشان سايپا به شکل چرخ دنده خودنمايي مي­کند که نماد اصلي صنعت و توليد است و با دقت بيشتر تحرک و چرخش حول محور مرکزي با توجه به تقارن ابعادي آن در ذهن تداعي مي­شود. گستردگي و جهاني ­شدن از جهت­گيري يال­ها به اطراف قابل برداشت است و قرار گرفتن يکي از يال­ها به سمت بالا نشانگر رويکرد نهايي سازمان در همسو کردن استعدادها در جهت تعالي سازماني است.از سوي ديگر جهت­گيري يال­هاي محيطي به سمت داخل، نشانگر ورودي­هاي سازمان است. اين ورودي­هاي سه­ گانه، منابع انساني، مالي و مواد اوليه هستند که منجر به سه خروجي محصول، سود و خدمات مي­شود. اين خروجي­ها در قالب يال­هاي مرکزي و جهت­گيري آنها به سمت بيرون جلوه گر است. اين نشان توسط زنده ياد استاد مرتضي مميز و با الگو برداري از گنبد سرخ از بناهاي تاريخي شهرستان مراغه طراحي شده است.

سهام سایپا هم از سهامهای بزرگ بازار بورس تهران هست که میتواند برای خیلی از شما عزیزان قابل توجه باشد فلذا بررسی آن میتواند با بحث و نظرات مختلفی همراه باشد که اگر در این رابطه مطلب خاصی به ذهنتان میرسد و یا خبر خوبی برای بازپخش دارید میتوانید از گروه خساپا بدین منظور استفاده نمایید.

اگر هم متوجه مطالب و نمودارهای موجود نمیشوید توصیه میشود حتما اطلاعات خود را در این زمینه از هرجایی که میتوانید بالا ببرید که برای سرمایه خود که وقت گذاشته اید ارزش قایل شده باشید و در این راستا مجموعه کتابهای آموزش بورس که برایتان تدارک دیده ایم نیز توصیه میشوند.


خساپا گزارش تیر 99 خود را منتشر کرد :

? مبلغ فروش دراین ماه 1074 میلیارد تومان بوده است که نسبت به خرداد 99 با افزایش 3 % مواجه شده است.

? مقدار فروش در این ماه برابر با 28366 دستگاه از انواع محصولات بوده که نسبت به خرداد 99 با کاهش 1% روبرو شده است.

? مقدار تولید نیز 6 % نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.

▪️ منبع : کانال کارگزاری بانک توسعه صادرات
▪️ زمان ارسال پست : 1399/5/5 ،15:21:37

گزارش تیر ماه خساپا

 


شرکت ایرانی تولید اتومبیل (سایپا) (#خساپا)

گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
سال مالی منتهی به: ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
زمان انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ ۱۵:۰۶:۴۷

✅افزایش ۲.۸۷ درصدی فروش تیر ۱۳۹۹ در مقایسه با ماه گذشته
⭕️کاهش (۱.۲۷) درصدی فروش تیر ۱۳۹۹ در مقایسه با تیر ۱۳۹۸
✅رشد ۴۱.۶ درصدی فروش ۴ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته

 


#خساپا به #شاخص_کل
برگشت از کف 16 ساله و خروج از مستطیل خنثی یعنی آغاز رالی

?شرایط عضویت در کانال ویژه:
➖➖➖➖➖➖➖➖

▪️ منبع : کانال حسین ظهرابی
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/16 ،23:28:13

بررسی رالی خساپا

 


نـــــــام نــمــاد: #خساپا

? تــــوضــیـــحـــات:

در سایپا در یک ماه رسیدیم به بازدهی ۶۰ درصدی و دست حقوقی عرضه کنند رو شد در سایپا گفتیم که نوسان‌گیری نباید کرد روند صعودی است و با وجود اینکه سهم در این یک ماه رشد خوبی داشته اما بازی سهم هنوز تمام نشده و انتظار می رود با این خرید های حقیقی روند سهم همچنان صعودی باشد و هدف ۳۰۰ تومان را در این موج ببینم

『تاریخ: شنبه 7 تیر ماه 』

▪️ منبع : کانال بورس365
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/7 ،15:02:52

نمودارهای خساپا


#خساپا
واگذاري خطوط تولیدکوئیک R به شرکت پارس خودرو

با توجه به قطع همکاری شرکای تجاری خارجی شرکت پارس خودرو و وجود ظرفیت بلا استفاده در شرکت مذکور و با عنایت به مصوبه هیئت مدیره (بشرح پیوست)، شرکت سایپا بعنوان سهامدار عمده در نظر دارد در راستای ایجاد منافع برای سهامداران خرد شرکت مذکور اقدام به انتقال خط تولید محصول “کوئیک آر” و سایر محصولات خانواده R گروه سایپا به شرکت پارس خودرو به مدت ده سال نماید تا با استفاده از ظرفیتهای موجود، تولید و فروش محصولی جدید با برند شرکت پارس خودرو صورت پذیرد. لازم بذکر است در حال حاضر شرکت سایپا با تولید محصولات خانواده X100 ، X200 و کوئیک، از تمامی ظرفیتهای موجود خود استفاده نموده و انتقال خطوط کوئیک آر خللی در روند تولید و فروش این شرکت ایجاد نمی‌نماید.

▪️ منبع : کانال کارگزاری نهایت‌نگر
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/7 ،08:57:31


#خساپا
مقاومت مهم و هدف کوتاه مدت؛ شکست یا واکنش منفی احتمالی باید زیر نظر باشه
▪️ منبع : کانال حسین ظهرابی
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/6 ،22:21:37

تحلیل تکنیکال خساپا


#خساپا
شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا
اطلاعات و #صورت‌های_مالی پایان دوره ای منتهی به 29/12/1398 (حسابرسی نشده، توضیحات در پست بعدی)

▪️ منبع : کانال عصرِ تحلیل
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/3 ،16:30:05

تحلیل حرفه ای خساپا


#خساپا

✅ خودروسازی سایپا در سال مالی 98، با سرمایه جدید 2837 میلیارد تومان زیان خالص شناسایی کرده و این در حالیست که در سال گذشته 5583 تومان زیان داشته است. فروش این شرکت 59 درصد افزایش داشته ولی حاشیه سود ناخالص از منفی23 درصد در سال 97 به منفی نیم درصد رسیده است.

✅ خساپا در زمستان 98، 36 درصد کمتر از پاییز فروخته و حاشیه سود ناخالص از 19 درصد به 16 درصد کاهش یافته است. با این وجود به دلیل رشد قابل توجه سایر درآمدهای عملیاتی که به دلیل درآمد حاصل از خودروهای تبدیلی و سود تسعیر ارز رخ داده است ، زیان خالص 263 میلیارد تومانی پاییز به سود خالص 416 میلیارد تومانی در فصل زمستان تبدیل شده است.

▪️ منبع : کانال تحلیل بورس ایران
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/4 ،09:59:32

 


? سایپا ?

آپدیت

سهم که اواخر اسفند معرفی شده است ۳۰۵ درصد بازدهی داشته و انتظار داریم تا ۵۰۰۰ ریال رشد داشته باشد . در میان مدت انتظار ۱۲۰۰۰ ریالی شدن سهم هست

▪️ منبع : کانال محسن حسنلو
▪️ زمان ارسال پست : 1399/4/3 ،09:03:51