تحلیل تکنیکال

قبلا خدمتتان عرض شد که هر سهم را در بازار میتوان به دو روش تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی مورد بررسی قرار داد. تحلیل تکنیکال با قیمت، چارت و نمودار کار میکند تحلیل بنیادی با اخبار و گزارش و افزایش سرمایه و … شرکت ها کار میکند.

تحلیل تکنیکال اصلی ترین چیزی که برایش مهم است قیمت است و به قول نظریه داو که میگوید همه چیز خود را در قمیت نمایان میکند. همه اخبار ، عرضه و تقاضا در آخر خود را در قیمت نمایان خواهد کرد پس برای تحلیل تکنیکال مهم قیمت است. بازار دارای روندهای مشخصی است. براساس نظریه داو بازار از روندهای صعودی و نزولی مشخصی تبعیت می‌کند؛ در واقع روند صعودی پیوسته افزایش‌ یافته و قله‌ها را می‌سازد و روندهای نزولی دره‌های قیمتی را تشکیل می‌دهد.

چارت و نمودار برای تحلیل تکنیکال

کتاب تحلیل تکنیکال

یکی از معروفترین کتابهایی که درباره تحلیل تکنیکال نوشته شده است همین کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی هست که میتوان گفت برای همه بازارهای مالی جهان کاربرد دارد و به اکثر زبان های زنده دنیا ترجمه هم شده است که بنده هم ترجمه فارسی آن را برای شما در بخش کتاب های جامع بورس به عنوان هدیه برای دانلود قرار داده ام.

تحصیلات آکادمیک خاصی برای تحلیل تکنیکال وجود ندارد و عملا فقط در اینترنت و توسط افراد خاصی آموزش داده میشود. در این میان قیمت های مختلفی برای این آموزش ها از افراد گرفته میشود. معمولا چون افراد قرار است از این آموزش ها برای سرمایه زندگی خود استفاده کنند حاضرند مبالغ بالایی را برای آموزش دیدن بپردازند اما در عمل بهترین راه مطالعه کتب هست و هیچ دوره و آموزش آنلاین و حضوری مانند کتاب نمیتواند تحلیل تکنیکال شما را بهبود ببخشد و اصول را یاد بگیرید.

برای یادگیری تحلیل تکنیکال نیاز به شرکت در دوره های گران قیمت ندارید و تنها کافیست که همین کتاب هایی را که برایتان تدارک دیده ام  که هم تحلیل تکنیکال و هم تحلیل بنیادی از پایه تا پیشرفته را شامل میشود مطالعه بفرمایید و وقت بگذارید: