تاثیر کلیات بودجه ۱۴۰۰ بر بازار

در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده که میزان فروش نفت ۲.۳ میلیون بشکه و قیمت نفت ۴۰ دلار باشد. تحقق این میزان فروش رابطه مستقیمی با بازگشت امریکا به برجام و لغو تحریم‌های ترامپ و بحث فروش اوراق سلف نفتی دارد! بنابراین تحقق آن به شدت با تردید‌هایی مواجه است. قیمت ۴۰ دلاری معقول است، زیرا سال آینده پاندمی کرونا پایان خواهد یافت و قیمت نفت به ۷۰ دلار خواهد رسید. از سویی دولت برآورد کرده که ۹۵ همت از طریق بازار سهام تامین منابع کند. پس باید حجم عرضه‌های اولیه بالاتر برود و همچنین مکانیزم‌هایی برای رونق بورس و حمایت از آن اجرایی شود.

در صورت توافق سیاسی چه میشود

در صورتی که سیاست خارجی به سمت گشایش جدی برود، تامین بودجه از بورس کمرنگ‌تر می‌شوند و در صورتی که تحقق آن با چالش‌هایی مواجه شود (ادامه تحریم‌ها یا مخالفت مجلس با فروش اوراق سلف نفتی) ناچاراً دولت مجبور است همه انرژی اش را بر بازار سرمایه معطوف کند. طی دو، سه ماه آینده به نظر مواضع «جو بایدن» و ایران پیرامون بازگشت به برجام روشن‌تر می‌شود و می توان در مورد تحقق سرفصل درآمد حاصل از فروش اظهار نظر دقیق تری داشت.

ضمن اینکه بازار همواره تک سهم های خوب و خاصی برای ورود دارد و همواره میتوان در صورت داشتن آموزش کامل و جامع از بازار سود کسب کرد اما نیازی نیست نگران یادگیری کامل باشید چرا که در این راستا برای شما یک پکیج آموزشی تدارک دیده ایم که میتوانید برای اطلاعات بیشتر لینک زیر را باز کنید»

آموزش کامل بورس